Gold Protection LTD.
A múlt értéke a jövő innovációja!

Pénzügyi alapismeretek, hogy tudd, mi történik körülötted!

 

 

 

 Alapfogalmakkal tisztában kell lenni! Íme egy pár, ami el fog hangozni:

 

Hitelképesség alapú fizetőeszköz érték: egy olyan állam pénzneme, melynek értéke addig áll fent, amíg a nemzetközi piacon hitelképességét megítélik, gazdasága képes arra, hogy hitelt vegyen fel a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF), s azt vissza is tudja fizetni.

 

Arany alapú fizetőeszköz érték: Nem a gazdasági helyzet, párt vagy államforma határozza meg a pénznem fizetőértékét, hanem mekkora zárolt arannyal rendelkezik az adott állam "pénztárcája".

 

Online fizetőeszköz: olyan, nem bank által kibocsátott, internet felületen való kizárólagos fizetési lehetőség, mely a kibocsátó weblapján, webshopjában, és vele partnerségi kapcsolatban álló cégeknél használható fel vásárlásra. Más néven a Kredit= E-PENGŐ.

 

Tőzsde: értékpapírpiac, spekulációs felület, vagyis olyan vétel-eladás, melynek a várható értékét a jövőre, a véletlenre bízzák. Tehát névleges áruk, pénznemek cserélnek gazdát, mert sokszor csak a leírás, papír van róla, de kézzel fogható áru, termék nincs. Itt határozzák meg a nyílt részvények értékét, más értékhez, pénznemhez viszonyítva. 

 

Federal Reserve (FED): Magántulajdonban lévő, kizárólagos pénzkibocsátója az Amerikai Egyesült Államoknak. Magánvállalkozás, mégis egyetlen hivatalos szerv, sem az FBI, sem a CIA, de még az Elnök sem ellenőrizheti működését.

 

 S most egy kis gazdasági kitekintés:

Az E-PENGŐ ugyanolyan vásárlóerővel bír, mint a forint vagy az euró, de alapjaiban eltér tőlük. Tudni kell, hogy a nemzetközi valuták értékét már nem az arany vagy más nemesfém adja, hanem vagy a már fogyóban lévő olaj (USD), vagy egy állam hitelképessége (HUF). 

Mi ezzel a gond? Hát vezessük le együtt:

Mi lesz a dollárral, ha elfogy Amerika olajkészlete? Ami már csak 50 évre elegendő, jobb esetben. Vagy az USA hitelképességét adó, legnagyobb hitelezője, Kína eléri gazdasági növekedésének csúcsát (ami meg is történt a hetekben). Mi lesz a tőzsdével ha nyugat nem kap több hitelt kelettől?

A válasz kézenfekvő: a dollár gyors romlásnak indul, s csődbe megy az állam s vele a tőzsde.

S hogy merem ezt biztosan állítani, mikor ilyen erős a $ árfolyama?

Kína, ha nem tudja gazdaságát növelni, nem tud hitelezni USA-nak, aki meg szintén nem tudja kiszolgálni a tőlük hitelezőket. Vagyis a kézpénzáramlat megszűnik. Képzeld el úgy, mint amikor egy patakba egy fa dől be. Ugye a környező földek nem kapnak vizet, minden kiszárad? Elhal a környék! Ugyanez a helyzet a dollárral is, s hogy ez ne következzen be, növelik a gazdaságot! Dehát tudjuk 1929 óta, hogy ez nem mehet a végtelenségig! Előbb- utóbb a lufi kidurran! S olyankor mit tesz az ember? Vagy felkészül, vagy kétségbe esik! Jobb esetben nincstelenné válik. S ez a jobbik eset! De a mostani helyzet egy kicsit más. 

Íme egy link, ami elmagyarázza a jelenlegi gazdasági helyzetet: 

 

 S most a jövőbetekintés jön: Mi lesz, mint mondanak világszerte az elemzők?

Ez a cikk kifejti bővebben:

 

http://idokjelei.hu/2015/08/az-amerikai-media-hallgat-az-orosz-pedig-osszeomlast-josol/

 

Nos ezek után mit tehetünk? Be kell védenünk magunkat egy elkövetkezendő válság ellen. S erre csak az arany védelme adja. Miért? Erre az osztrák iskolák adják a válasz:

 

Miért pártolják az osztrák közgazdasági iskola képviselői az aranystandardot?

Az osztrák közgazdasági iskola képviselőit szokás arany bogaraknak (gold bugs) csúfolni. Az iskola tagjai maguk is tisztában vannak azzal, hogy az aranystandard híveiként “dinoszauruszoknak” (ha nem épp futóbolondnak) tűnnek a keynesiánusok és monetaristák, valamint a fősodratú közgazdaságtan képviselői szemében, illetve tisztában vannak azzal, hogy az emberek döntő többsége szemében az aranystandardhoz való visszatérés úgymond túl “radikális” vagy egyenesen “irreális” vállalkozás.[3]

Mindazonáltal az osztrák iskolához tartozó közgazdászok vonzódása az aranystandard rendszerhez nem valamiféle primitív aranyfetisizmus (amolyan mágikus vonzódás egy “barbár relikviához” (Keynes), amit le lehetne tudni azzal a roppant felvilágosult lenini materializmussal, miszerint a kommunizmusban majd aranyból lesznek a klozetek. Mises világosan fogalmaz e kérdésben: az aranystandard előnye nem abból fakad, hogy az arany sárga, fénylik és nehéz, hanem abból, hogy “aranyat nem lehet nyomtatni”.[4] Avagy Hazlitt precíz megfogalmazásában (hosszabban idézve):

“Az aranystandard legfőbb érdeme az, hogy a pénzkínálatot és a pénz vásárlóerejét függetleníti a kormánytól, a tisztségviselőktől, a politikai pártoktól és különféle érdekcsoportoktól. Az arany legfőbb érdeme pontosan az, hogy szűkös, és a mennyiségét maga a természet korlátozza. Az arany fellelése, kibányászása és feldolgozása költséges, és ezáltal nem lehet politikai parancsra vagy szeszélyből létrehozni”.[5]

S ezt itt megteheted! Ne járj vakon, védd magad!!